ВІЕМ в соціальних мережах

Сайт також доступний на:
Українська | English | Deutsch

Ні! Я жива! Я буду вічно жити!
140 років тому з'явилася поетеса грандіозного обдарування — Леся Українка. Її безсмертна спадщина відома далеко за межами нашої країни і перекладена багатьма мовами світу.
Багатогранний талант, нескореність та сила духу цієї тендітної жінки захоплює не одне покоління. Саме тому не змогли залишитись осторонь і вшанували пам'ять про Лесю студенти Волинського інституту економіки та менеджменту. 28 лютого відбулося літературне свято, епіграфом до якого стали слова поетеси:
Ні! Я жива! Я буду вічно жити!
Я в серці маю те, що не вмирає!
З вітальним словом до усіх учасників та гостей свята звернулась проректор з навчально-виховної роботи Степанюк. О.М.
Цікаві біографічні факти життя поетеси були пересипані майстерним декламуванням віршів Лесі Українки. Дуже лірично, поетично, овіяний тонким і чистим чуттям, прозвучав у виконанні студентки факультету економіки та менеджменту А. Козирської перший надрукований вірш поетеси - “Конвалія”. По-новому, акапельним співом залунали у виконанні тріо «Жайвір» рядки поезії “Стояла я і слухала весну...”. Завдяки студентам ВІЕМ, присутні познайомились з життям поетеси, її творчими доробками. Вона розкрилась перед присутніми і як першокласна піаністка, і як вчений-фольклорист, і як драматург, і як прозаїк, і як перекладач. Студент філологічного факультету О.Єфімов прочитав мовою оригіналу уривок вірша Г.Гейне, який майстерно був перекладений Лесею Українкою.
Книжкову виставку, що діяла під час свята “Високе світло імені та слова”, люб'язно надала Центральна міська бібліотека. Гостя свята, науковий співробітник Волинського краєзнавчого музею Ланшина Л.В., запросила усіх присутніх відвідати виставки, присвячені родині Косачів.
Літературним святом ВІЕМ висловив вдячність та глибоку шану генію Лесі Українки!